Hakkımızda


Metrix Hakkımızda GörselMetriks Gaz ve Su Armatürleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İstanbul’da 2010 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuştur. Ana faaliyet konusu, Doğal Gaz sektörünün temel ürünlerinden Olan Gaz Sayaçlarının ülkemizde üretimi, ithalatı, ihracatı ve satışı olarak tespit edilmiştir. Gaz sayacı sektöründe 25 yılı aşkın bir süre uzmanlığı olan kurucu ortaklarca, söz konusu sektörde yüksek kalite ve uygun fiyat esaslı bir rekabet ortamı oluşmasına katkıda bulunmak hedeflenmiştir. Ayrıca, gaz sayacı gibi ileri teknoloji, mühendislik ve üretim teknikleri gerektiren ürünler ile ilgili ülkemizin bir üretim üssü haline getirilmesi, bu konuda yaygın istihdam oluşturulması ve uzman eleman yetiştirilmesi ana amaçlardır.

Amaçlanan bu hedefler tahtında Firmamız, Polonya menşeili ve 60 yıllık gaz sayacı üretim tecrübesi bulunan APATOR Grup üyesi Metrix SA firması ile lisans ve işbirliği anlaşması imzalamış ve bu meyanda şirketin isim ve markaları kullanım hakkına sahip olunmuştur.

Çok kısa bir süre içinde ve 2012 yılı sonu itibariyle ,UG4-F konut tipi gaz sayacının, lisansör firmamız Apator Metrix SA’nın sac aksamının yıllık sac aksamının tamamının karşılanması ile birlikte Türkiye pazarı yanısıra Avrupa Birliği pazarlarına sayaç satılır duruma gelinmiştir. Avrupa pazarlarının talep ettiği kalite seviyesini üretim hedefi olarak tespit eden firmamız,Türkiye pazarında da önümüzdeki yıllarda önemli bir oyuncu durumuna gelmeyi hedeflemektedir.

Bu amaca yönelik olarak , kapasitesini 400.000 adet/yıl seviyesine yükselten firmamız,2015 yılı sonunda Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde satın aldığı fabrika binası ile 5000 m2 açık alan , 2000m2 kapalı alanda üretimini sürdürmektedir. İç ve dış pazarlardaki etkinliğe paralel ürün gamı daha da genişletilmiştir. Halen , üretimi yapılan G1.6/G2.5 ve G4 körüklü sayaçlara alüminyum versiyonlar ve lisansörümüz Apator Metrix firması yeni ürünü G25 körüklü sayaç dahil edilmiş, yine temsilciliğini sürdürdüğümüz Alman Inotech GmbH firması mamulleri olan her türlü gaz sayaçları kalibrasyon makinaları ile yüksek basınç kalibrasyon tesisleri ,pazarlarımıza sunulmaya devam edilmiştir. Firmamızın , dinamik organizasyon yapısı ile yeni pazarlar ve yeni faaliyetlere yol alınmaya devam edilecektir.